:focal(undefined)
)
:focal(undefined)
)
:focal(undefined)
)
Dunavast en Fletcher Hotels starten bouw nieuw Fletcher Hotel Gaasterland
Rijs, 12 maart – Dunavast en Fletcher Hotels zijn officieel gestart met de bouw van het nieuwe Fletcher Hotel‑Restaurant Gaasterland in Rijs. Het hotel krijgt 100 kamers, moderne vergaderfaciliteiten en een restaurant.
Feestelijke start van de bouw
Op 12 maart werd de bouw feestelijk ingeluid in aanwezigheid van diverse projectpartners, vertegenwoordigers van de gemeente, lokale ondernemers, buurtbewoners en de fanfare. De symbolische eerste handeling werd verricht door wethouder Iddekinge, Rob Hermans (CEO Fletcher Hotels), Jetze Lont (aannemer Lont), Teake Damstra (Koninklijke Damstra Installatiegroep) en Aart Jan Verdoold (CEO Dunavast).
Hotel midden in het Friese merengebied
Het hotel verrijst aan de rand van het Rijsterbos, op korte afstand van het IJsselmeer, midden in het Friese merengebied. De omgeving staat bekend om haar open landschap, watersport en recreatieve aantrekkingskracht. Dankzij de vele wandel-, fiets- en vaarroutes wordt het hotel een ideale uitvalsbasis voor toeristen en recreanten.
Ook lokale ondernemers, verenigd in Riis Foarút, reageren positief op de ontwikkeling. Zij verwachten dat het hotel een waardevolle impuls geeft aan het toerisme in de regio.
Duurzame landschappelijke inpassing
Bij het ontwerp is veel aandacht besteed aan aansluiting op de natuurlijke omgeving. De tuinen worden ingericht als verlengstuk van het Rijsterbos, met oog voor biodiversiteit en de bestaande landschapsstructuur.
Planning
De bouw duurt naar verwachting ongeveer twee jaar. De oplevering staat gepland voor eind 2027.
:focal(undefined)
)
:focal(undefined)
)